Martin Jelínek |

Skvělou jízdu městským přeborem jsme završili drtivou výhrou s béčkem Bystrce

Po posledním utkání sezóny jsme slavili zasloužený postup do 7. ligy (foto Paris Sideridis).

V posledním domácím utkání jsme hráli proti béčku Bystrce a od začátku pohodového utkání, hraného oboustranně ohleduplně, jsme měli více ze hry a dostávali se často do obrany soupeře. Jako v předchozích utkání, i nyní jsme se dostali do vedení již v první desetiminutovce, kdy dostal pěknou přihrávku do vápna Petr Juračka a placírkou uklidil míč do hostující branky. Ve 20. minutě pak zvýšil zblízka svou první brankou v sezóně, kapitán v tomto utkání, Tomáš Doležal. A  protože hráli hosté otevřený fotbal, přicházeli další šance. Do první půlhodiny stačil zaznamenat hattrick Petr Juračka, když jednu z branek vstřelil přímo z rohu. V poslední minutě první půle pak dal náš pátý gól znovu Tomáš Doležal. Hosté z mála akcí však také skórovali, když dopravili do naší sítě míč po rohovém kopu. Druhá půle začala únikem Lukáše Ondráška a šestou brankou v síti hostů. I poté se hosté nezaměřili na zpevnění své obrany, takže téměř každý útok znamenal naši gólovou šanci. Trenéři postupně nasadili do útočné fáze střídající hráče, a ti se postarali o následných šest branek v síti soupeře. Po dvou brankách Oldy Svobody a jedné Kuby Patáka srovnal svoje mířidla i náš nejlepší kanonýr Honza Harašta a v poslední desetiminutovce vstřelil také hattrick, čímž zakončil úspěšnou sezónu s úctyhodnými 33 brankami. V tomto utkání si všichni zahráli pohodový fotbal a pro soupeře, který se snažil hrát také bezstarostný fotbal, byla porážka až příliš krutá.
Celou vítěznou sezónu jsme zakončili s neskutečnou bilancí 24 výher, jedné remízy a jedné porážky při skóre 103:16 a 17 bodovým náskokem před druhými Bílovicemi. Skóre znamená průměr 4 vstřelených branek na utkání, v obranné činnosti jsme v polovině utkání neobdrželi branku. Do všech utkání nastoupilo celkem 30 hráčů, z toho 5 dorostenců, Na 103 brankách se podílelo 21 hráčů, nejlepšími střelci byli Honza Harašta se 33, Petr Juračka s 15 a Tomáš Baier s 9 brankami.
Po utkání pak byl čas k oslavám postupu, kluci dostali pamětní trička a byl jim předán pohár vítěze městského přeboru pro sezónu 2023/24.
Za výborné výkony během celé sezóny patří hráčům i trenérům velké poděkování. Nyní nastává chvíle vydechnutí a již v polovině července začne příprava na novou sezónu v 7. lize.
Poslední, odložené utkání sehráli i naši dorostenci. Po velmi dobrém výkonu vyhráli v Křepicích vysoko 6:0 a zakončili tak sezónu v krajské soutěži na výborném 6. místě s velmi aktivním skóre 97:57. V Křepicích se o branky zasloužili dvakrát Albert Oplt a Adam Kurcikašvili, po jedné brance přidali Žeňa Popovych a Lukáš Pochylý.

S FK Znojmem jsme doma těsně prohráli, když jsme nevyužili hodinovou přesilovku.

Do soupeře jsme bušili, míč do jeho branky jsme však neprocpali.

V Ořechově jsme za pasivní výkon body nezískali.