Martin Jelínek |

Po vysokém vítězství na Startu jsme ztratili první jarní body na Morendě

V utkání na Morendě dostali příležitost i naši mladíci.

V neděli jsme očekávali těžké utkání na Startu, který nám chtěl odčinit podzimní porážku, utkání jsme však jednoznačně zvládli a vysoko vyhráli. Měli jsme výborný vstup do utkání a hned ve 3. minutě šli brankou Petra Juračky do vedení. I nadále jsme měli více ze hry a do poločasu jsme dokázali navýšit skóre na dvoubrankové vedení. Ve druhé půli jsme vlastní brankou dali soupeři šanci. Závěr však patřil opět nám a zejména střídajícímu Tomáši Baierovi, který svou rychlostí na soupeře platil a během dvaceti minut nasázel, po rychlých protiútocích, tři branky, což vedlo nakonec k vysokému vítězství. A to jsme ještě několik výborných příležitostí neproměnili. Mužstvo zasloužilo za výborný výkon pochvalu.
Hned v úterý pokračovala naše soutěž dalším venkovním utkáním na Moravské Slavii, kde jsme chtěli výhrou dotáhnout zajímavého výsledku sezóny, ve které bychom všechna venkovní utkání vyhráli. Vzhledem k několika absencím mohli dostat příležitost naši nadějní dorostenci, kteří k utkání s posíleným soupeřem přistoupili velmi aktivně. Od počátku bylo utkání vyrovnané a hra se přelévala mezi oběma brankami. Naše kombinace však provázely nepřesnosti, díky nimž jsme se nemohli dostat do vyložené šance. Finální přihrávky do šancí buď skončily na kopačkách soupeře nebo nešly do prostoru, kde by bylo potřeba. Navíc ve 21. minutě jsme nechali až příliš otevřenou obranu, domácí útočník pronikl středem a prostřelil veterána Martina Klímu. Do poločasu jsme vyrovnat nedokázali. Ve druhé půli naše nepřesná hra pokračovala, takže jsme si vyložené brankové příležitosti nevypracovali. Ke konci zápasu jsme začali hrát na větší riziko, v obraně hráli jeden na jednoho, a tlačili se více do útoku. Nakonec se nám podařilo vyrovnat, když samostatný průnik do domácí obrany proměnil v 82. minutě Tomáš Baier. I po této brance jsme úroveň rizika ponechali, čehož mohl soupeř dvakrát využít, první šanci domácích vychytal Martin Klíma a při druhé, kdy již byl překonán, mířila střela domácího útočníka ve vyložené šanci nakonec do tyče. V samotném závěru jsme pak měli k dispozici několik rohů a dlouhých autů, míč do domácí branky jsme však nedotlačili a střelu našeho útočníka v poslední akci vykopl domácí obránce z malého vápna. Takže jsme až v jedenáctém jarním utkání ztratili první body. Přesto jsme náskok v tabulce navýšili na 17 bodů. 

Losování nového soutěžního ročníku 2024/2025

Na konci června proběhlo na JmKFS a MěFS losování nové sezóny 2024/2025.(foto: ČTK/AP/Salvatore Di Nolfi)

O víkendu se na našem hřišti odehrál žákovský turnaj Memoriálu Bohumila Hunkese a utkání old boys s Bolkovou jedenáctkou

Žákovský turnaj vyhrála Moravská Slavia, v exhibičním utkání pak naši old boys porazili Bolkovu jedenáctku

Skvělou jízdu městským přeborem jsme završili drtivou výhrou s béčkem Bystrce

Po posledním utkání sezóny jsme slavili zasloužený postup do 7. ligy (foto Paris Sideridis).