Martin Jelínek |

O víkendu hrály naše týmy přátelská utkání a turnaje

Muži v prvním přípravném utkání porazili tým I.B třídy z Medlánek 3:2.

V prvním přátelském utkání porazili naši muži ve velmi dobrém utkání mužstvo Medlánek, které hraje soutěž, do které se chceme v této sezóně probojovat 3:2, po poločase 2:1. Utkání začal lépe náš soupeř, který měl od začátku mírnou převahu a častěji se dostával do naší šestnáctky. Již v 7. minutě jsme udělali v tomto území zbytečný faul a soupeř kopal penaltu. Dominik Pěgřim ji zlikvidoval, na dobíhající hráče jsme však vůbec nereagovali, takže medlánecký útočník vyražený míč pohodlně dorazil do naší branky. Poté jsme se osmělili a několikrát se dostali k brance soupeře, vyrovnat se nám podařilo až v 28 minutě, kdy si míč na pravé straně vzal Kuba Ohniště, rychle prošel do šestnáctky a křížnou střelou na zadní tyč vyrovnal. Do poločasu jsme se pak dostali dokonce do vedení, když krásný centr z levé strany od Kuby Volfa usměrnil krásnou hlavičkou Honza Harašta téměř do šibenice soupeřovy branky. Medlánky však také měli dobré šance, náš brankář je však všechny dokázal zneškodnit. Ve druhé půli utkání vyrovnané utkání v dobrém tempu pokračovalo a pěkné akce se střídaly na obou stranách. Skóre se měnilo až v 76. minutě, kdy pronikl do vápna Kuba Moravec, byl faulován a sám penaltu proměnil. Medlánky se snažily s výsledkem něco udělat a měli několik šancí, branku však v dobrých šancích netrefili, my jsme pak mohli hned několikrát skórovat po rychlých protiútocích do otevřené obrany, žádnou šanci jsme však brankově nedotáhli. Nakonec v 87. minutě skórovali medlánečtí, když průnikovou přihrávku do naší obrany dostal jejich útočník zřejmě do ofsajdové pozice, nicméně brejk proměnil a branka platila.
Na první utkání se hrál velmi dobrý fotbal z obou stran a výhra nás může povzbudit v další přípravě.

Naši dorostenci sehráli přátelské utkání na umělé trávě na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem s dorostem Bystrce a prohráli po zajímavém fotbalu 3:4.

Starší přípravka vyhrála finálový turnaj halové ligy v TCM v Brněnských Ivanovicích. Naši kluci přistoupili k turnaji velmi zodpovědně a příkladně bojovali. Porazili postupně 3:0 Třebíč, 2:1 Obřany a 2:0 RDR Akademii Rájec-Jestřebí. Po smolné porážce s Blanskem 0:1 však následně porazili 4:1 Velkou Bíteš a v posledním utkání o výhru v turnaji i 2:0 Boskovice a s 15 body a se skóre 13:3 obsadili skvělé první místo. Druhé skončily Boskovice a třetí RDR Akademie z Rájce.

V Maloměřicích jsme cizineckou legii dokázali porazit, většinu branek nastříleli naši dorostenci

Soupeř, který na jaře neztratil ani bod, nedokázal naší ofenzívě odolat, šanci využili i naši dorostenci.

Za vytrvalého deště jsme překonali dalšího soupeře a vedeme v tabulce o 12 bodů

Svratka C kladla našim fotbalistům velký odpor, v koncovce jsme však byli úspěšnější

Těžké utkání plné soubojů jsme v Medlánkách ubojovali

Utkání bez velkých šancí rozhodla hlavička Honzy Harašty (foto Paris Sideridis).