Martin Jelínek |

Silvestrovský fotbálek

Hunkesteam - Šenkyteam 4:1 po penaltách (1:1 po konci hry)

Tradiční fotbalovou akcí na konec roku bývá Silvestrovský fotbálek, který má start v dopoledni posledního dne v roce. Tentokráte akci přálo příjemné počasí, takže se akce zúčastnilo 16 zájemců. Byly vylosovány dva týmy - Hunkesteam a Šenkyteam. Hrací doba byla stanovena na 2x30 minut. Od počátku bylo utkání vyrovnané a útoky se přelévaly ze strany na stranu. Aktivita Šenkyteamu narážela na dobrou obranu soupeře, takže šancí bylo minimum. První branka tak padla až po 22 minutách, když střela Petra Březiny prošla do branky Hunkesteamu. Ve druhé půli oba týmy předvedly maximální snahu, Šenkyteam o navýšení skóre, soupeř naopak o vyrovnání. Ke konci utkání Hunkesteam zvýšil aktivitu a osm minut před koncem pak nejdříve nastřelil břevno soupeřovy branky, aby o pět vteřin později již dorážka Jirky Hunkese znamenala vyrovnání. Šenkyteam pak sice přidal na aktivitě, do konce normální hrací doby však branka již nepadla a výsledkem byly jen dvě nastřelené tyče. Kapitáni obou týmů se dohodli na 15 minutovém prodloužení, ve kterém však žádná akce brankou neskončila, takže přišly na řadu penalty. Šenkyteam navrhl střely přes celé hřiště, s čímž Hunkesteam souhlasil, i když s vědomím, že někteří hráči jeho týmu budou mít problém na takovou vzdálenost míč dokopnout. Přesto byl výsledek jednoznačný. Z osmi hráčů Hunkesteam branku trefili Honza Veleba, Honza Doležal i Jirka Hunkes, hráči Šenkyteamu měli ke trefení branky daleko, pouze jednu střelu zastavila tyčka. Psychika rozhodující situace sehrála určitě svou roli. V dramatické koncovce tak nakonec vítězství slavili hráči Hunkesteamu. Na následné tiskové konferenci v Restauraci na hřišti bylo utkání probráno do nejmenších detailů.

V Jundrově se nám moc nedařilo, body jsme však neztratili.

Muži vyhráli v Jundrově, dorostenci remizovali po výborném výkonu s vedoucím Podolím.

S posledním týmem tabulky jsme po očekávání vysoko vyhráli.

Naši hráči si poradili s defenzívou Slovanu B a pěkně si zastříleli.

V Maloměřicích jsme cizineckou legii dokázali porazit, většinu branek nastříleli naši dorostenci

Soupeř, který na jaře neztratil ani bod, nedokázal naší ofenzívě odolat, šanci využili i naši dorostenci.