Martin Jelínek |

V Ořechově jsme za pasivní výkon body nezískali.

Za vysokou porážku mohla naše nedůslednost v obraně.

Do druhého venkovního utkání v Ořechově jsme jeli s cílem pokusit se i venku bodovat. Obě mužstva začala utkání velmi opatrně, my jsem začali velmi pasivně zdlouhavou neefektivní rozehrávkou v obraně, do které bylo zapojeno hned pět hráčů. Nebylo pak divu, že stažený soupeř měl na své polovině početní převahu a naše dlouhé nákopy téměř vždy skončily v autu. Tímto způsobem se prvních třicet minut nedostali vůbec do hry naši záložníci a útočníci, kterým dlouhé nákopy létaly okolo hlavy. Naštěstí domácí naši hru opětovali, takže se diváci po celou první půli nudili, protože z fotbalu neviděli nic. Přesto šli domácí do poločasové přestávky s jednobrankovým náskokem. Ve 21. minutě poté, co jsme jim nahráli míč do rychlého protiútoku, přišel následně centr z pravé strany, který se dlouho snášel do naší šestnáctky, dopadl na hlavu zcela volného útočníka domácích Romana Janka a ten obloučkem otevřel skóre. Další šanci domácí neproměnili, my jsme na domácí branku ani nevystřelili. Do druhé půle jsme prostřídali s tím, že se vynasnažíme domácí obranu trošku potrápit. Náš cíl nám překazila hned 48. minuta, kdy nezaviněný střet na rohu vápna posoudil rozhodčí jako faul. Domácí exekutor Bohdan Ryšavý překvapil našeho gólmana, když míč z tohoto úhlu vystřelil přímo na branku a domácí vedli 2:0 (viz foto). V 65. minutě jsme jenom koukali na signál domácích, kdy po rozehraném rohu přetáhli míč na zadní tyč, kde jejich, opět nehlídaný, obránce hlavou pohodlně skóroval. Když o pět minut později utekl po pravé straně domácí útočník Rožínský a vstřelil čtvrtou branku, změnilo se skóre utkání v náš debakl. Ke konci utkání jsme se snažili vstřelit alespoň čestnou branku, naše střely však neměly potřebnou razanci.
Z prvního utkání ve Střelicích jsme se zatím nepoučili. Nedokážeme převést aktivní hru z domácího hřiště na hřišti soupeře. Ve venkovních utkáních jako bychom se báli soupeře dostat do úzkých. Přitom opakujeme stejné chyby. Roztažená obrana při rozehrávce se není schopná po ztrátě míče dostat do ideálního postavení, při rychlém protiútoku nejsme schopni sledovat a obsadit nabíhající hráče v naší šestnáctce, pomalá rozehrávka ztěžuje hru našim záložníkům a útočníkům, kteří jsou pak ve svém prostoru dvojnásobně obsazeni, protihráče necháváme daleko od sebe a napadáme je, až mají míč pod kontrolou a v obraně, při standardních situacích, nesledujeme pohyb protihráčů do konce akce, takže při změně herní situace jsou najednou volní. V městském přeboru nebyli schopni naši soupeři tyto chyby potrestat, v této soutěži však ano. Naštěstí máme před sebou hodně zápasů, kdy se můžeme na tyto nedostatky soustředit a postupně je odstranit. Po této porážce musíme příští týden doma proti FK Znojmo opět zabrat a tuto porážku odčinit.

Ve Višňovém jsme po výborné první půli doufali v body, na první inkasovanou branku jsme však odpověď nenašli a vysoko prohráli.

Višňovský obranný val Adámků nám nedovolil skórovat. Dorostenci v brněnském derby vyhráli 2:1 ve Starém Lískovec a vyšvihli se na...

S FK Znojmem jsme doma těsně prohráli, když jsme nevyužili hodinovou přesilovku.

Do soupeře jsme bušili, míč do jeho branky jsme však neprocpali.

V malém derby jsme dokázali v závěru překlopit utkání s Újezdem na naši stranu.