Martin Jelínek |

V I. kole Českého poháru JmKFS jsme s Kohoutovicemi po boji prohráli

S týmem Kohoutovic, hrajícím krajský přebor, jsme sehráli vyrovnanou partii, a přestože jsme dokázali ve druhé půli vyrovnat, nakonec se radovali hosté.

Po dvou výhrách v předkolech Českého poháru JmKFS jsme v I. kole přivítali tým z Kohoutovic, nováčka krajského přeboru, nově 5. ligy. Od začátku utkání jsme se pustili do vyrovnané bitvy a první poločas byl vyrovnaný, se šancemi na obou stranách. My jsme se museli vyrovnat s absencí kanonýra Honzy Harašty, takže jsme museli změnit taktiku a omezit dlouhé míče do útočné fáze. První branku nakonec vstřelili hosté, když ve 38. minutě centr z pravé strany usměrnil hlavou do naší branky z malého vápna urostlý útočník Illek. Začátek druhé půle nám vyšel, po závaru v šestnáctce hostí se odrazil míc ke Kubovi Ohništěmu a ten z malého vápna vyrovnal. Škoda, že jsme remízový stav neudrželi déle. O dvě minuty později si dali hosté míč za naší obranu a, po souboji našeho brankáře Dominika Pěgřima s útočníkem Illkem, nařídil rozhodčí oprávněně penaltu, kterou útočník hostí Vránek proměnil. Vzápětí jsme mohli znovu vyrovnat, šanci jsme však ke gólu nedotáhli. Když pak v 62. minutě hosté zvýšili na 1:3, dostali jsme se do složité situace. Do hry se dostali další naši hráči s cílem utkání ještě zdramatizovat, bohužel hosté pak hráli ze zabezpečené obrany a se snahou využít naši snahu o ofenzívu. Do konce utkání jsme si však vyloženou šanci nevypracovali a hosté dovedli utkání k výhře. Naši kluci si však dokázali, že s nasazením a odpovědnou hrou se mohou i týmu krajského přeboru rovnat. Naši kluci za předvedený výkon zaslouží pochvalu a nyní budeme muset přepnout na naši soutěž a soustředit se na její start, který nás čeká příští týden ve Střelicích.

Ve Višňovém jsme po výborné první půli doufali v body, na první inkasovanou branku jsme však odpověď nenašli a vysoko prohráli.

Višňovský obranný val Adámků nám nedovolil skórovat. Dorostenci v brněnském derby vyhráli 2:1 ve Starém Lískovec a vyšvihli se na...

S FK Znojmem jsme doma těsně prohráli, když jsme nevyužili hodinovou přesilovku.

Do soupeře jsme bušili, míč do jeho branky jsme však neprocpali.

V Ořechově jsme za pasivní výkon body nezískali.