17. kolo, sobota 30.03.2024, 15:30

SK ChrliceRAFK Rajhrad

6:1 (2:0)

SK Chrlice:

Makovický - Krahula, Pochylý, Mužík, Polák - Popovych, Oplt, Rotrekl, Baier - Kurcikašvili, Binder - hokejově střídali Beránek, Pokorný, Russo, Štrof.

RAFK Rajhrad:

Novák - Böhm, Holzknecht, Marčák, Hanák -Kabát, Klement, Filipín, Potůček - Špigel, Sadílek - hokejově střídali - Zámečník, Šmíd, Strnad, Gözen a Vrbka.

Branky: 10. a 55. Kucikašvili, 44., 46. a 53. Popovych, 73. Russo - 74. Kubát

Žluté karty: Polák, Rotrekl - Šmíd

Červené karty: ---

Rozhodčí: Kunický Libor

Diváci: 60

Stadion: Blümlova

Komentář

Naši dorostenci přivítali družstvo z Rajhradu, které v předchozím kole porazilo vedoucí tým z Podolí, a mohlo se tedy cítit favoritem, Od začátku však chtěli naši kluci odčinit nepovedený druhý poločas v Dobšicích a hrál se oboustranně svižný fotbal, při kterém se hezké akce přelévaly z jedné strany na druhou. Do vedení jsme však šli my po deseti minutách, kdy Adam Kurcikašvili proměnil samostatný nájezd z pravého křídla. Obě mužstva hrála útočný fotbal, my jsme měli několik dalších nájezdů po pasech za obranu, které jsme však nevyužili. Hosté zahrozili také několika rychlými protiútoky, které však Lukáš Pochylý s brankářem Patrikem Makovickým zneškodnili. Šance tak měli častěji po standardních situacích, kdy míč několikrát poskakoval v nebezpečné blízkosti naší branky. Když se blížila poločasová přestávka, unikl opět po pravé straně Žeňa Popovych a velice chytře přeloboval vyběhnutého hostujícího brankáře. Pokud chtěli hosté se zápasem ještě něco udělat, museli by druhý poločas začít mnohem lépe. Naopak hned po změně stran rozehrál hostující brankář míč přímo na kopačky Ženi Popovyche, ten ho pohodlně přeloboval a dodal tak mužstvu dostatečnou sebedůvěru. První desetiminutovku druhého poločasu si hosté "za rámeček" rozhodně nedají. Chvíli nato totiž dokonal Žeňa hattrick, když vyslal na hostujícího brankáře prudkou střelu zpoza vápna, kterou stačil jen bokem vyrazit před sebe, ale míč měl takovou faleš, že se stočil zpět do jeho branky. Když hned další únik proměnil v pátou branku Adam Kurcikašvili, vypadalo to z hosty na debakl. Ti si však také dokázali vytvořit několik velkých šancí, většinou však mířili vedle branky. Čtvrt hodiny před koncem pak nejdříve Diego Russo vstřelil šestou branku a poté se dočkali brankového úspěchu i hosté. Diváci viděli velmi zajímavé utkání se šancemi na obou stranách a přestože jsme ještě některé šance neproměnili, bylo porážka 6:1 pro hosty možná až příliš krutá.    

Za vytrvalého deště jsme překonali dalšího soupeře a vedeme v tabulce o 12 bodů

Svratka C kladla našim fotbalistům velký odpor, v koncovce jsme však byli úspěšnější

Těžké utkání plné soubojů jsme v Medlánkách ubojovali

Utkání bez velkých šancí rozhodla hlavička Honzy Harašty (foto Paris Sideridis).

Muži po skvělém úvodu rozdrtili Řícmanice a vedou tabulku o devět bodů, dorostenci venku remizovali

Tři góly v úvodní čtvrthodině nás nastartovaly k vysoké výhře