17. kolo, čtvrtek 28.03.2024, 18:00

SK ObřanySK Chrlice

1:2 (1:1)

SK Obřany:

Brzoň - Duchoň, Kaisler (30. Zezula), Maloň, Ševčík - Pelikán, Mikšovský, Staněk, Sabela - Železný (46. Pospíšil), Bonisch

SK Chrlice:

Kačunič - Nebeský, Cupák, Nešpor, Macek (46. Ohniště) - Juračka, Telička, Moravec, Adámek (63. Nezval) - Přikryl (46. Svoboda), Volf.

Branky: 38. Zezula - 14. Juračka, 86. Nezval.

Žluté karty: Sabela, Staněk - Nezval

Červené karty: 0

Rozhodčí: Spurný David - Knobloch Ondřej, Havrlant Marek

Delegát: Vašík Michael

Diváci: 20

Stadion: TCM, Brno, Sladovnická

Komentář

V prvním jarním kole jsme si posunuli start již na čtvrteční večer a se soupeřem se dohodli na sehrání utkání na umělé trávě v TCM Brněnských Ivanovic. Utkání začalo opatrně. Obě mužstva se musela vyrovnat s pohybem po velkém hřišti, kdy jsou hráči daleko od sebe a bez velkého pohybu se těžko dají vytvářet nějaké kombinační akce. Na našem soupeři bylo vidět, že očekával, s čím na něj jako vedoucí celek tabulky přijdeme. Proto hrál od začátku spíše zataženě se snahou o nějaké protiútoky. Měli jsme herní převahu, šance však vinou nepřesnosti ve finální fázi nepřicházely. Hned tu první jsme však dokázali proměnit, když, po dlouhé přihrávce po křídle od Honzy Nebeského, postupoval do vápna soupeře sám Petr Juračka. V první chvíli to vypadalo, že bude jednoduché přehodit špatně vyběhnuvšího brankáře hostí. Náš záložník sice tuto ideální možnost prováhal, následně však vyslal na vracejícího se brankáře nádhernou tvrdou křížnou střelu, která skončila v horním růžku domácí branky. Poté se hra vyrovnala a soupeř zvýšil aktivitu, takže se občas dostával i k blízkosti naší šestnáctky. Ve 38. minutě pak vyrovnal, když se náš brankář snažil zachytit jejich nepřesný centr, který letěl křížem vápna daleko vedle. Míč mu však vypadl před nohy překvapeného útočníka domácích, který pohodlně z malého vápna vyrovnal. O chvíli později jsme mohli dokonce prohrávat, v dobré šanci však stejného útočníka zradila vlastní stabilita.  Ve druhé půli jsme se snažili utkání přelomit na naši stranu, v tomto nám však překážela vlastní nepřesnost, jarní nerozehranost a s přibývajícím časem i nervozita. Obřanští i nadále podnikali nebezpečné protiútoky, my jsme hrozili zejména po standardních situacích. Když už utkání spělo k remíze, dostali jsme nečekaný dárek. Po jedné ze standardních situací se míč, po odražené střele, šťastně odrazil k volnému Jirkovi Nezvalovi a ten z malého vápna dorazil míč do branky domácích a vystřelil tak veledůležité tři body. Celkově však naše mužstvo nepředvedlo dobrý výkon, absence Honzy Harašty v útoku byla velmi citelná. Po celé utkání jsme vyprodukovali plno nepřesností, málokdy jsme dokázali soupeře překvapit nějakou rychlou kombinační akcí. Obřanští naštěstí hráli dost pasivně, jakoby čekali na naši útočnou hru, která se nám však nedařila. Věřme, že to byl pouze pomalý jarní rozjezd našeho mužstva. Důležité jsou tři body a již můžeme vyhlížet  dalšího domácího soupeře. 

Za vytrvalého deště jsme překonali dalšího soupeře a vedeme v tabulce o 12 bodů

Svratka C kladla našim fotbalistům velký odpor, v koncovce jsme však byli úspěšnější

Těžké utkání plné soubojů jsme v Medlánkách ubojovali

Utkání bez velkých šancí rozhodla hlavička Honzy Harašty (foto Paris Sideridis).

Muži po skvělém úvodu rozdrtili Řícmanice a vedou tabulku o devět bodů, dorostenci venku remizovali

Tři góly v úvodní čtvrthodině nás nastartovaly k vysoké výhře