Martin Jelínek |

!!! POSTUP je náš !!! Po deseti letech se vracíme do krajské soutěže.

Čtyři kola před koncem jsme si výhrou s béčkem Soběšic zajistili postup po neskutečné sérii výher.

Pět kol před koncem jsme měli postup ve svých rukou, stačilo doma bodovat se Soběšicemi a zbytek soutěže můžeme hrát v pohodě. Neponechali jsme nic náhodě a soupeře jsme porazili vysoko 6:2 a s velkým předstihem můžeme slavit postup. Zároveň jsme prodloužili neskutečnou sérii výher, jedinkrát jsme v naší soutěži prohráli, 9. září 2023 a od tohoto okamžiku prodlužujeme výhry (17), při skóre 65:8.
Domácí utkání se hrálo na podmáčeném hřišti po několika bouřkách, které se během dne v Chrlicích přehnali. Od začátku jsme se snažili soupeře přehrávat a rozhodnout utkání, abychom se nedostali do nepříjemné situace. Po několika závarech unikl v 8. minutě po levé straně Honza Harašta, hluboko v šestnáctce byl nedovoleně zastaven a Kuba Moravec z penalty otevřel skóre. V 17. minutě pak opět utekl Honza Harašta a naservíroval míč před prázdnou branku Ondrovi Adámkovi a vedli jsme 2:0. Bohužel chvíli potom se náš střelec po úniku dostal až nebezpečně blízko k brankové čáře a po nešťastném souboji s hostujícím obráncem se zranil a musel opustit hřiště. S touto situací jsme se chvilku srovnávali, dokázali jsme však znovu zabrat a třetí branku přidal po dorážce Olda Svoboda. V nastavení první půle pak náš soupeř z ojedinělé akce střelou po kluzké trávě k tyči snížil. Ani ve druhé půli jsme neponechali nic náhodě a hned v prvních deseti minutách se trefil dvakrát znovu Olda Svoboda a dovršil hattrick. Ve střelecké tabulce se mohl dotáhnout na vedoucího střelce soutěže Honza Harašta, nejdříve však ve vyložené šanci nesobecky nahrál ještě lépe postavenému spoluhráči, který skóroval, o chvilku později pak neproměnil penaltu, když první, úspěšnou, nechal rozhodčí opakovat pro předčasné vběhnutí spoluhráče do pokutového území. V závěru pak hosté nejdříve snížili po standardní situaci, my jsme však po "české uličce" Tomáše Doležala  znovu navýšili Kubou Volfem  vedení na čtyřbrankový rozdíl. V pohodovém utkání jsme tak neponechali nic náhodě a mohli jsme do pozdní noci oslavit postup, který jsme si po celoročním snažení zasloužili. V dalších utkáních tak mohou dostat větší prostor i další hráči z vítězného týmu a mladí dorostenci.

Losování nového soutěžního ročníku 2024/2025

Na konci června proběhlo na JmKFS a MěFS losování nové sezóny 2024/2025.(foto: ČTK/AP/Salvatore Di Nolfi)

O víkendu se na našem hřišti odehrál žákovský turnaj Memoriálu Bohumila Hunkese a utkání old boys s Bolkovou jedenáctkou

Žákovský turnaj vyhrála Moravská Slavia, v exhibičním utkání pak naši old boys porazili Bolkovu jedenáctku

Skvělou jízdu městským přeborem jsme završili drtivou výhrou s béčkem Bystrce

Po posledním utkání sezóny jsme slavili zasloužený postup do 7. ligy (foto Paris Sideridis).