25. kolo, sobota 25.05.2024, 17:00

SK ChrliceFC Soběšice

6:2 (3:1)

SK Chrlice:

Pěgřim - Cupák (57. Macek), Nešpor, Moravec, Volf - Dreva (46. Paták), Telička, Juračka, Adámek (32. Přikryl) - Harašta (80. Doležal), Svoboda (57. Nebeský)

FC Soběšice:

Koch - Vyklický, Škrášek, Šlajs, Křenek - Vraštil, Svoboda (46. Hrdlička), Junek, Zoufalý - Konečný, Meluzín (82. Konečný)

Branky: 8. Moravec z penalty, 17. Adámek, 43., 49. a 55 Svoboda, 89. Volf - 45. Vraštil, 89. Konečný

Žluté karty: Volf, Juračka - Křenek, Junek

Červené karty: 0

Rozhodčí: Havrlant Marek - Sperát Pavel, Müller David

Diváci: 42

Stadion: Blümlova

Komentář

Domácí utkání se hrálo na podmáčeném hřišti po několika bouřkách, které se během dne v Chrlicích přehnali. Od začátku jsme se snažili soupeře přehrávat a rozhodnout utkání, abychom se nedostali do nepříjemné situace. Po několika závarech unikl v 8. minutě po levé straně Honza Harašta, hluboko v šestnáctce byl nedovoleně zastaven a Kuba Moravec z penalty otevřel skóre. V 17. minutě pak opět utekl Honza Harašta a naservíroval míč před prázdnou branku Ondrovi Adámkovi a vedli jsme 2:0. Bohužel chvíli potom se náš střelec po úniku dostal až nebezpečně blízko k brankové čáře a po nešťastném souboji s hostujícím obráncem se zranil a musel opustit hřiště. S touto situací jsme se chvilku srovnávali, dokázali jsme však znovu zabrat a třetí branku přidal po dorážce Olda Svoboda. V nastavení první půle pak náš soupeř z ojedinělé akce střelou po kluzké trávě k tyči snížil. Ani ve druhé půli jsme neponechali nic náhodě a hned v prvních deseti minutách se trefil dvakrát znovu Olda Svoboda a dovršil hattrick. Ve střelecké tabulce se mohl dotáhnout na vedoucího střelce soutěže Honza Harašta, nejdříve však ve vyložené šanci nesobecky nahrál ještě lépe postavenému spoluhráči, který skóroval, o chvilku později pak neproměnil penaltu, když první, úspěšnou, nechal rozhodčí opakovat pro předčasné vběhnutí spoluhráče do pokutového území. V závěru pak hosté nejdříve snížili po standardní situaci, my jsme však po uličce Tomáše Doležala navýšili Kubou Volfem znovu vedení na čtyřbrankový rozdíl. V pohodovém utkání jsme tak neponechali nic náhodě a mohli jsme do pozdní noci oslavit postup, který jsme si po celoročním snažení zasloužili. V dalších utkáních tak mohou dostat větší prostor i další hráči z vítězného týmu a mladí dorostenci.

Skvělou jízdu městským přeborem jsme završili drtivou výhrou s béčkem Bystrce

Po posledním utkání sezóny jsme slavili zasloužený postup do 7. ligy (foto Paris Sideridis).

Ve výborném utkání jsme porazili zaslouženě i "jarní štiku" z Řečkovic

Naše mužstvo podalo ve všech řadách výborný výkon a nedalo Řečkovicím šanci na úspěch.

Po vysokém vítězství na Startu jsme ztratili první jarní body na Morendě

V utkání na Morendě dostali příležitost i naši mladíci.