Beer - Krištof (75. Střeštík), Křap, Liška, Soldán - Kříž, Huška (64. Machálek), Záboj, Buchtík - Matoušek, Perina

Pěgřim - Cupák, Nešpor, Moravec, Volf - Ohniště (46. Oplt), Telička (82. Macek), Pochylý, Juračka - Harašta, Baier (68. Svoboda)

Branky: 12. Buchtík, 49. Huška, 62. Krištof - 88. Cupák

Rozhodčí: Šilhánek Michal - Jurča Lukáš, Nejezchleba Vít Simon

Diváci: 130

Stadion: Střelice

Komentář

Po výborných výkonech v poháru jsme jeli v očekávání do Střelic, kde jsme absolvovali první kolo podzimní soutěže. Čekal nás výborný soupeř, v jehož sestavě se objevilo hned několik hráčů, majících zkušenosti se soutěžemi o několik tříd vyššími (Křap, Matoušek, Záboj, Huška a Perina). To se samozřejmě v utkání projevilo, domácí vycházeli z pevné obrany, ve středu pole praktikovali rychlý přechod do útoku, který kombinovali s rychlými nákopy po obou křídlech s následnými nebezpečnými centry do naší šestnáctky. Tak jsme také poprvé inkasovali. Po levé straně pronikl do našeho vápna Matoušek, po jeho zpětné přihrávce na šestnáctku jsme nechali volné hned dva hráče a záložník Buchtík se trefil přesně. Od této chvíle byli domácí lepším týmem a dokázali si vytvořit další šance, jednou nás od pohromy uchránila levá tyč naší branky. My jsme se snažili přecházet do rychlých protiútoků a využívat výšky Honzy Harašty a rychlosti Tomáše Baiera, často však naše přípravná fáze končila na nepřesných přihrávkách. Přesto jsme mohli do poločasu vyrovnat, nejdříve však hlavičku Honzy Harašty do šibenice vyrazil brankář Beer a následně stejný hráč ve velké šanci poslal míč těsně vedle.
Ve druhé půli jsme začali aktivně, přenesli hru na polovinu soupeře, bohužel však první standardní situace našeho soupeře vedla ke druhé brance. Trestným kopem ze 22 metrů sice domácí záložník Huška nejprve trefil naši zeď, odražený míč však napálil nechytatelně do naší sítě. Když jsme po hodině hry nezareagovali na odražený míč po rohovém kopu, a dostali třetí branku, nevypadalo to s námi dobře. Dokázali jsme se však oklepat a posunuli se více do útoku se snahou ohrozit domácí branku. To však mělo za následek otevřenou obranu, domácí však žádný z protiútoků k brance nedotáhli. V poslední čtvrthodině jsme vyvinuli snahu o snížení náskoku domácích, při první příležitosti vychytal Haraštovu hlavičku domácí gólman Beer, druhá dorážka stejného hráče z těžké pozici skončila na tyči a až v 88. minutě se nám podařilo skórovat, když přetažený míč Lukáše Pochylého trefil koníčkem z voleje Martin Cupák na zadní tyč domácí branky.
Je potřeba konstatovat, že domácí vyhráli zaslouženě. Naši kluci však bojovali od první do poslední minuty, snažili se hrát aktivně a v dalším domácím kole proti sousedům z Újezdu budou mít šanci poprvé bodovat. První utkání nám ukázalo, že soutěž bude náročná a budeme si muset osvojit některé fotbalové návyky, které nižší soutěž nevyžadovala.