Mladší žáci absolvovali o prvním červencovém víkendu mezinárodní turnaj v Lipsku. Turnaje se zúčastnilo celkem dvacet týmů z Německa, Polska, Ukrajiny a Bosny a Hercegoviny. Jediným zástupcem Česka byli naši mladí fotbalisté. Vzhledem k velkému vedru pořadatelé zkrátili hrací dobu utkání na 2x5 minut. To znamenalo, že v utkání často rozhodovala jedna úspěšná střela na branku soupeře.
V základní pětičlené skupině jsme měli tři družstva z Lipska a družstvo Stötteritz. Ve skupině jsme po dvou vítězstvích a dvou remízách obsadili druhé místo a postoupili do semifinálové skupiny. V té se nám dařilo ještě lépe a po třech výhrách a dvou remízách jsme skupinu vyhráli, když jsme porazili 1:0 i družstvo Stolica Kyjev, které patří mezi čtyři nejlepší družstva na Ukrajině. I pozdějšího vítěze, domácí 1.FC Lokomotive Leipzig jsme po remíze 0:0 nechali za sebou.
V semifinále, které se hrálo na hlavním stadionu před asi 200 diváky, jsme narazili na družstvo Einheit Frohburg a přestože jsme šli v první půli do vedení a Milan Honzák chytil penaltu, v závěru jsme inkasovali a vypadli jsme na penalty, když jsme jednu ze tří nedokázali proměnit. V boji o třetí místo jsme bohužel dostali nejlepší družstvo turnaje, bosenský Bubamara Travnik, který přestože byl v semifinále daleko lepším týmem, nebyl schopen vstřelit pozdějšímu vítězi gól a prohrál také na penalty. Po dvoudeních vyčerpávajících bojích jsme na fyzicky daleko vyspělejšího soupeře nestačili a prohráli vysoko 0:5 a obsadili konečné čtvrté místo v turnaji.
Nejlepším hráčem našeho týmu, který se dostal i do all-stars týmu turnaje a obdržel skleněnou plaketu, byl Lukáš Ondrášek, který vstřeli 4 góly. Zároveň byl oceněn i v soutěži o nejtvrdší střelu, když mu měřící zařízení změřilo rychlost střely přes 104 km/h.     
Účastníci turnaje: Honzák, Balák, Sosnar, Fraňková, Březa, Pham, Daňhel Petr, Daňhel Pavel (SK Chrlice), Havlíček, Pantůček (SK Tuřany), Mozga (Mor. Slavia), Ondrášek (Zbrojovka Brno), Skalník, Stehlík, Nechvátal, Rúžička (SK Líšeň), trenéři Jelínek a Labuda.
V rámci návštěvy Lipska jsme měli možnost si prohlédnout toto moderní město a navštívili jsme i místní ZOO, která patří k nejlepším v Německu.

 

Mladší žáci obsadili v Lipsku čtvrté místo
SK Chrlice vsStart Brno B
3:4
POSLEDNÍ ZÁPAS
vs
COVID pauza
PŘÍŠTÍ ZÁPAS
logo

všechna práva vyhrazena © 2013 SK Chrlice, o.s., Blümlova 41, 643 00 Brno, IČ: 44990936, design by dwgd, powered by Alff